Albo wygramy albo przegramy

Jakie gry obecnie cieszą się obecnie dużą popularnością? Nikt nie ma tu na myśli gier komputerowych, ponieważ ich jest obecnie za dużo. Podobnie jest z konsolami, które zajmują zbyt dużo czasu. Lepiej pomyśleć o grach planszowych, które powracają do łask. Jakie gry planszowe są najlepsze? Wszystko zależne jest tak naprawdę od tego, z jakimi uczestnikami mamy do czynienia oraz jaką tematykę bierze się pod uwagę. Dobrą propozycją dla nieco starszych graczy może okazać się Posiadłość Szaleństwa ze strony www.taniaksiakza.pl.

Gra z elementami fantastyki

Na pewno będzie to doskonała gra dla osób kochających fantastykę, ponieważ na planszy będzie można spotkać potwory, czarodziejów oraz różne, inne dziwne monstra, które to tylko przebywają w takim świecie. Posiadłość Szaleństwa dedykowana jest powyżej trzynastego roku życia. Minimalna liczba uczestników to jeden, a maksymalna liczba to 5. Czas rozgrywki to ok. 2 godziny. Chociaż może to być znacznie dłuższy czas. Nikt tu nie występuje przeciwko nikomu. Wszyscy gracze są w jednej drużynie. Albo wspólnie wygrają, albo wspólnie przegrają. Ich przeciwnikami są, wspomniane już wyżej, potwory i inne monstra. Zacznijmy od początku. Arkham to miasteczko brudne, kryjące w sobie wiele podejrzanych tajemnic. To tu szaleńcy wznoszą modły do Przedwiecznych. Bestie gromadzą się w blasku księżyca, pokazując swoją złowrogą siłę. W tym wszystkim znaleźć można niewielka grupa badaczy odważy się sprawdzić, co też skrywa Arkham. Jeszcze nie wiedzą z jaką siłą przyjdzie im się zmierzyć. Nie będzie to łatwa rozgrywka, dlatego nieco młodsze dzieci mogą mieć problem ze zrozumieniem wszystkich zasad.

Gra kooperacyjna

Posiadłość Szaleństwa to gra, która została inspirowana twórczością H. P. Lovecrafta. Jeżeli gracze chcą zwyciężyć, to muszą nauczyć się wspólnej współpracy, dzięki czemu będą oni w stanie przezwyciężyć tajemnice, jakie na nich czekają na poszczególnych elementach gry. Aby móc rozpocząć grę, potrzebna będzie nie tylko zawartość opakowania, ale także aplikacja, która jest darmowa i bez problemu można pobrać ją na swoje urządzenia. Gra doczekała się dwóch edycji. Pierwsza z nich podobno zawierała wiele niedociągnięć, które zostały zlikwidowane przy drugiej edycji. Czas więc przekonać się o tym osobiście. Do tej gry można dokupić rozszerzenie, które zapewnia jeszcze bardziej emocjonującą rozgrywkę. Posiadłość Szaleństwa to gra, dzięki której nikt nie będzie narzekał na nudę przez bardzo długi czas, bardzo starannie wykonana.