Gra Posiadłość Szaleństwa – świetny pomysł na prezent

Niezwykle popularna gra

Gra Posiadłość Szaleństwa (https://www.taniaksiazka.pl/posiadlosc-szalenstwa-edycja-2-galakta-p-948752.html) doczekała się już drugiej edycji. Każda z nich zdobyła wręcz szturmem serca większości fanów świata, który został stworzony przez Lovecrafta. Jest to na pewno kooperacyjna gra, w której gracze się wcielają w badaczy, którzy próbują powstrzymać zło przedwieczne, rozwiązując zagadki oraz także stawiając czoła potworom.

Cechą charakterystyczną gry Posiadłości Szaleństwa to konieczność gry z aplikacją – narzędziem głównym tworzących klimat podczas samej rozgrywki. To ona podawać będzie graczom opisy tego wszelkiego co aktualnie się dzieje oraz jakie są konkretne konsekwencje ich wszelkich poczynań. Każdy badacz ma wartości określone podstawowych cech. Mowa tutaj o woli, wiedzy, zwinności, siły, spostrzegawczości oraz także do tego posiada specjalną umiejętność. Cechy podczas gry będą testowane w przeróżnych sytuacjach i to od nich zależał będzie sam wynik działania postaci. Podczas rozgrywki gracze poszukują wskazówek w opuszczonej posiadłości. Pomagają one rozwiązać zagadkę jednego ze scenariuszy. Po drodze także trafiają na masę zagadek, który wymagają rozwiązania.

W jaki sposób grać w tę grę?

W zasadzie to każda runda jest złożona z dokładnie dwóch fraz. W pierwszej, każdy z graczy wykonać może maksymalnie dwie akcje. Najczęściej to będzie eksploracja, ruch oraz także walka. Jeśli postać straci pewną poczytalność i się stanie obłąkana, wtedy otrzymuje całkiem nowy cel w grze (nieznany graczom), będzie wykonywać także specjalne akcje. Mamy na myśli podpalenie oraz kradzież.

Później przychodzi czas na tak zwaną Fazę Mitów. Pojawiają się tutaj potwory, które atakują bohaterów i dzieją się przeróżne wydarzenia negatywne.

Z kolei aplikacja sprawia, że liczba zasad do zapamiętywania jest znacznie mniejsza od pierwszej edycji. To ona mówi jaki konkretnie test ma wykonać gracz, a do tego informuje o wyniku walki okraszając to wszystko cały czas bardzo klimatycznymi opisami. Gra wyróżnia się prostotą zasad, ale pomimo to jest to gra dosyć trudna. W tym sensie, że jest ona wyzwaniem dla graczy. Kluczem do osiągnięcia wygranej jest współpraca, jak i także umiejętne wykorzystanie atutów każdego z badaczy.

Gra ta jest wypełniona po brzegi klimatem, który spodoba się osobom lubionym gry kooperacyjne, uwielbiającym klimat świata, który stworzony został przez Lovecrafta czy też przez osoby, które akceptują używanie aplikacji w planszowych grach.